معرفی تفریحات جذاب کیش

دور دور در این مقاله قصد دارد تعدادی از بهترین تفریحات کیش ۱۴۰۰ را برای شما معرفی کرده تا انتخاب از بین تفریحات آبی و غیرآبی و همچنین رزرو تفریحات کیش با سهولت بیشتری برای شما انجام گیرد.

اگر بخواهیم مکان های مسافرخیز کشور را از منظر امکانات تفریحی و رفاهی مورد بررسی قرار دهیم؛ قطعا می توانیم کیش را از نظر دارا بودن آیتم های تفریحی متنوع و مدرن در صدر جدول خود جای دهیم. جزیره مرجانی کیش یکی از زیباترین جزایر جهان محسوب شده که به لطف داشتن طبیعتی بکر و قرارگیری در میان آب های شفاف و زلال خلیج فارس، سال هاست که مقصد اول گردشگران ایرانی و خارجی بوده و یکی از جاذبه های طبیعی کشورمان محسوب می شود. وجود امکانات رفاهی و تفریحات آبی و غیر آبی متنوع بر جذابیت این جزیره افزوده و مسافران بیش تری را به سمت این منطقه کشانده است.

 

فهرست مطالب

غواصی در آب های نیلگون خلیج فارس

گشتی توام با هیجان در پستی و بلندی های جزیره

تجربه پرواز با فلای بورد

کیبل اسکی

گلایدر پرنده!

غواصی در آب های نیلگون خلیج فارس

غواصی یکی از بهترین تفریحات کیش ۱۴۰۰ بوده که می تواند تجربه ای متفاوت برایتان رقم بزند. تماشای زیر آب و لمس ماهیان کوچک و بزرگ قطعا می تواند به خاطره ای تکرار نشدنی تبدیل شود. تجهیزات کامل غواصی توسط مراکز مخصوص در اختیار شما قرار گرفته و آموزش های لازم و نکات حیاتی توسط یک مربی حرفه به شما گوش زد می شود. عمق غواصی تفریحی در کیش بین ۵ تا ۸ متر زیر سطح آب بوده و زمان آن حدود ۱۵ الی ۲۰ دقیقه می باشد. به دلیل شفافیت آب امکان تماشای انواع ماهی ها، صدف ها و دیگر آبزیان را تا چندین متر خواهید داشت.

گشتی توام با هیجان در پستی و بلندی های جزیره

سافاری کیش یکی از آیتم های پرطرفدار و محبوب ترین تفریح غیر آبی کیش بوده که هیجان، لذت و استرس را به خونتان تزریق می کند. مجموعه بزرگ سافاری کیش یکی از بزرگترین و مجهزترین مجموعه های سافاری در کشور بوده که آیتم های تفریحی و پکیج های مختلفی را برای رنج سنی متفاوت ارائه کرده است. گشت در پستی و بلندی های صحرای جزیره توسط ماشین های شاسی بلند (ویوتا اف جی کروزر، لندکروز، پرادو، جیپ و هامر)، تجربه سواری در پیست با موتورهای حرفه ای، کارترینگ و … از جمله هیجاناتی است که در مجموعه سافاری می توانید تجربه کنید.

تجربه پرواز با فلای بورد

از سری تفریحات آبی هیجان انگیزه جزیره کیش فلای بورد می باشد. برای تجربه این تفریح باید حفظ تعادل و تصمیم گیری سریع را پیشه کرده و سپس خود را به دست فشار بسیار بالای آب بسپارید. فلای بورد، وسیله ای است که با اتصال به یک جت اسکی فرد را تا ۱۲ متری سطح آب به کمک پمپاژ قوی آب، معلق نگه داشته و امکان اجرای حرکات نمایشی و شیرجه‌ زدن درون آب را به فرد می دهد.

کیبل اسکی

کیبل اسکی یا به عبارتی ملموس تر اسکی روی آب می تواند یکی از جذابترین ورزش های آبی جزیره کیش باشد. در این تفریح فرد سوار بر اسکی توسط یک کابل الکتریکی روی سطح آب کشیده می شود. لازم به ذکر است تایم معمول برای استفاده از این تفریح حدود ۱۲ دقیقه بوده و پیش از حرکت تجهیزات ایمنی مورد نیاز توسط کلوپ به شما ارائه شده و آموزش های لازم توسط مربیان حرفه ای به شما داده می شود.

گلایدر پرنده!

در تعریف پاراگلایدر یا پاراترایک می توان اینگونه گفت که : یک چتر بزرگ موتوردار است که تجربه پرواز و تماشای محیط اطراف را از ارتفاعی به نسبت بالا ممکن می سازد. تماشای زیبایی های جزیره کیش و آب های شفاف خلیج فارس از فراز آسمان قطعا می تواند تجربه ای متفاوت برایتان رقم بزند.

جمع بندی

رزرو تفریحات کیش و استفاده از امکانات تفریحی و رفاهی این جزیره قطعا می تواند سفری مملو از شادی و هیجان را برایتان رقم بزند. سایت دور دور با نگارش این مقاله تعدادی از بهترین تفریحات کیش ۱۴۰۰ را برایتان معرفی کرد؛ امید است که مفید واقع شود.